Děkujeme všem rodičům, kteří nám pomáhali se stavbou a bouráním tábora a úklidem po táboře.

Tábor Mladotice 30. června až 13. července 2019

Na zápisu a fotkách z tábora pracujeme, během léta se tu jistě objeví.

Kdo v přihlášce zaškrtl možnost dostat fotky na DVD, bude mít možnost si je vyzvednout v září na schůzkách. Odkaz ke stažení zašleme všem jakmile budeme mít fotky zpracované.

Výprava k Řevnicím 8. června 2019

Na zápisu a fotkách z výpravy pracujeme.

Více fotek ve fotogalerii.

Výprava k Nižboru 18. května 2019

Na květnovou výpravu se nás i přes pěkné počasí sešlo jen 7 vlčat, 1 skaut a 3 vedoucí. To nás ale neodradilo od toho vyrazit, a tak jsme i přes nacpané nádraží sedli do vlaku směr Beroun. V Berouně nás ale překvapila výluka a my museli místo vlakem pokračovat autobusem a pak ještě mikrobusem, abychom se nakonec zdárně dostali do Žloukovic, odkud jsme vyrazili na další cestu. Vzhledem k výluce na trati jsme ale raději přehodnotili trasu a místo do Račice se vydali po modré a červené do Nižboru. Aby naše cesta nebyla krátká a jednoduchá, trochu jsme si ji prodloužili a nešli jen po značených cestách. Vedl nás Očir podle GPSky a mapy v telefonu a až na jedno drobné zaváhání se mu navigace dařila. Cestou jsme si zahráli několik her, povídali si a dokonce viděli i pár zvířat (vlaštovky a rorýse u řeky ve Žloukovicích, veverky, strakapoudy, sýkory a nepočítaně pavouků). Před Nižborem jsme se ještě zastavili na vyhlídce Čerchov, odkud jsme viděli kus údolí Berounky. V Nižboru jsme šli kolem zámku, viděli město od kříže pod ním a už spěchali na autobus, který nás nakonec bez problémů dovezl do Berouna na vlak, kterým jsme zakrátko dorazili zpět do Prahy.

Ve Žloukovicích u řeky
Viděli jsme spoustu vlaštovek
Svačina nebo oběd někde cestou
Medvědi!
Medvědi!

Více fotek ve fotogalerii.

Čarodějnice 27. dubna 2019

Hurá na první stanoviště
Čarodějnice byla už připravená
Hledání pokladů
Hod na čarodějnici
Hod na čarodějnici

Více fotek ve fotogalerii.

Velikonoční rukodělky 14. dubna 2019

Jako každý rok, tak i letos se v klubovně konaly Velikonoční rukodělky, při kterých si mohli zájemci namalovat vajíčka, uplést pomlázku nebo vyrobit třeba velikonoční věnec.

Malování vajíček
Pletení náramků
I kluci malovali vajíčka
Malování dekorací do květináče
Velikonoční věnce

Výprava na Plešivec 30. března 2019

Oteplilo se, začalo svítit slunce a příroda se začíná zelenat a kvést. Přesně tyto podněty nás vytáhli na výpravu na kopec Plešivec u Jinců.

Sešli jsme se v 8.40 za hluku oprav pod mostem na Slánské. Tuto výpravu jsme absolvovali s naším sesterským oddílem Berušek (světlušek). Na cestu jsme vyrazili ze Smíchovského nádraží, kam jsme dojeli tramvají. Z vlaku jsme vystoupili v Jincích, odkud jsme se vydali na nedaleký kopec Plešivec. Cesta stále stoupala, a tak se nešlo zrovna snadno. Přesto se našla místa, kde se daly hrát hry jako zmizík a medvědi. Nežli jsme došli na vyhlídku, dali jsme si oběd. Po obědě se příjemný klid přeměnil v zuřivou šiškovou válku. Válku přerušili vedoucí, protože už jsme museli jít dál. Na vyhlídku jsme došli kolem druhé hodiny, sedli jsme si na kameny, sundali si boty, abychom je vyvětrali a vyhřívali jsme se na sluníčku. Uchvátil nás výhled na okolní krajinu. Po dlouhé pauze jsme si nasadili batohy a vydali jsme se na cestu na vlak. Vlak jsme stihli jen tak tak. Do Prahy jsme dojeli kolem půl šesté a do Řep chvíli po šesté.

Výprava byla bezvadná, bylo krásně, v nádherné přírodě, se super kamarády, prostě fantazie. 

Vyrážíme z nádraží
Vyrážíme z nádraží
Čekáme na opozdilce
V zápalu šiškové války
Šišková válka

Více fotek ve fotogalerii.

Výprava k Jílovému u Prahy 2. března 2019

Začátek března, super čas na další výpravu.

Sešli jsme se ráno na zastávce Slánská u pekárny. Poté co jsme počkali na posledního člena, vyrazili jsme na nádraží Braník, odkud nám jel vlak až do zastávky Luka pod Medníkem. Z Luk jsme vyšli po cestě k rozhledně Pepř. Pod rozhlednou jsme si dali oběd, podívali se nahoru na rozhlednu a zahráli jsme si nějaké hry v přilehlém lese. Když jsme dohráli, sbalili jsme si batohy a vyrazili jsme na cestu do Kamenného Přívozu. Po cestě jsme se zastavili na louce na svačinu. Měli jsme trochu času, tak nás napadlo, zahrát si nějaké hry. Když jsme přišli na zastávku, nemuseli jsme moc dlouho čekat než přijel vlak. Do Prahy jsme dorazili, když se stmivalo a do Řep jsme dojeli už za tmy.

Přestože celý den nebylo moc pěkné počasí a občas i pršelo, výpravu jsme si moc užili. 

Cestou na rozhlednu
To je ona
Hurá na vrchol
Na rozhledně Pepř
Někdo už byl dole

Více fotek ve fotogalerii.

Výprava do okolí Hrusic 19. ledna 2019

Máme tu leden a s ním první výpravu roku 2019.

Sraz byl tradičně na zastávce Slánská odkud jsme vyrazili na Hlavní nádraží. Vlak nám jel až půl hodiny po našem příchodu, a tak jsme si čekání zkrátili hrou na klavír v podání našich mistrů laughing : Očira Jakuba Ganbolda, Jaromíra Nováka a Dominika Kaňky. Vlakem jsme se svezli až do Senohrab, odkud jsme se vydali do Hrusic k památníku Josefa Lady a jeho dcery. Tam jsme si udělali fotku s Mikešem, prohlédli si Ladovu tvorbu a snědli své obědy. Po obědě jsme vyšli po Mikešově stezce. Cestou jsme hráli různé hry, prohlíželi si okolní krajinu a klouzali se po zamrzlých loužích. V půlce stezky jsme odbočili a dali se cestou do Mnichovic. O přestávce nám nad hlavou přelétalo letadlo. Do Mnichovic jsme došli když se stmívalo a do Prahy jsme dojeli za tmy.

Celý den nám svítilo slunce a bylo prostě nádherně. Výpravu jsme si s menšími bolestmi nohou náramně užili.

Hudební vložka na nádraží
V muzeu Josefa Lady
V muzeu Josefa Lady
V muzeu Josefa Lady
V muzeu Josefa Lady

Více fotek ve fotogalerii.

O skautingu

2.png

Zvířecí webkamery

Z našeho programu

img_2847.jpg
img_5016.jpg
img_5822.jpg

Junák - český skaut,
10. středisko Bílá Hora Praha, z. s.
Sadová 21, 161 00 Praha 6

logo WOSM

logo SKAUT

logo 10. středisko Bílá Hora