KAPACITA ODDÍLU JE NAPLNĚNÁ, NOVÉ ČLENY NEPŘIJÍMÁME

Kapacita oddílu je naplněná a evidujeme kolem 25 zájemců o členství.
To představuje nováčky odhadem na tři roky dopředu... Doporučujeme proto kontaktovat některý z oddílů v okolí, kde může být situace o něco lepší.

Tábor Mladotice 4 až 18. července 2020

Na zápisu a fotkách pracujeme.

Rádi bychom poděkovali všem rodičům, kteří nám pomohli s organizací tábora - s nákupem v den odjezdu, s nakládáním u klubovny a stavbou tábora na louce, s bouráním, odvozem věcí a úklidem u klubovny. Dále je třeba poděkovat Mladotickému zemědělskému družstvu za jejich ochotu trpět nás na jejich louce a panu Václavu Střelovi za možnost čepovat u něj vodu. Bez vás všech by se letošní tábor nemohl uskutečnit. Děkujeme

Výprava do okolí Srbska 8. února 2020

Na letošní druhou výpravu jsme se vydali do okolí Srbska u Berouna. Hned ráno nám sice málem ujela tramvaj, ale naštěstí na nás řidič počkal, a tak jsme mohli nerušeně vyrazit na vlak. Ten byl sice docela plný, ale i tak jsme cestu do Srbska zvládli v pohodě. Ze zastávky jsme se vydali přes řeku, a pak dál do kopce k lomu Na Chlumu. Tam jsme si dali větší přestávku a prozkoumali všechna zákoutí i dno lomu. Když se všichni nabažili průzkumu a posvačili, vyrazili jsme dál po zelené směr Hostim, a pak po žluté údolím Loděnice, kde se nám podařilo zahlédnout ledňáčka. Po menší pauze v jednom z místních bývalých lomů jsme vyrazili na další cestu k našemu cíli - lomu Alkazar. Tam si kluci užili spoustu prolézání malé jeskyně, spousty blbnutí a kdo chtěl, šel se s námi podívat do místních chodeb. Nahlédli jsme ale jen na kraj a byli hodně potichu, protože zde přezimují netopýři, kterých jsme za tu chvíli viděli u stropu docela dost. Čas se už naplnil, a tak jsme se museli vydat dál do Berouna na vlak. Vyrazili jsme ale docela pozdě, a tak jsme poslední kousek cesty museli absolvovat indiánským během. I přes únavu z celého dne se ale všichni vybičovali k pohybu, a tak se nám podařilo na poslední chvíli stihnout vlak do Prahy a dorazit domů včas.

Ve vlaku bylo trochu plno
Plni energie stoupáme ze Srbska
Plni energie stoupáme ze Srbska
Medvědi!!!
Medvědi!!!

Více fotek ve fotogalerii.

Výprava do Prokopského údolí 12. ledna 2020

Výstup na první vyhlídku
Na vyhlídce
A jde se dál
Nástup na hru
A jde se na to

Více fotek ve fotogalerii.

O skautingu

6.png

Z našeho programu

img_8815.jpg
img_3577.jpg
p4261710.jpg

Junák - český skaut,
10. středisko Bílá Hora Praha, z. s.
Sadová 21, 161 00 Praha 6

logo WOSM

logo SKAUT

logo 10. středisko Bílá Hora