Schůzky se aktuálně konají on-line.           Sledujte oddílový kalendář.

Kapacita oddílu je naplněná a evidujeme kolem 25 zájemců o členství.
To představuje nováčky odhadem na tři roky dopředu... Doporučujeme proto kontaktovat některý z oddílů v okolí, kde může být situace o něco lepší.

Florbalový turnaj 24. listopadu 2012

Vlčata se již potřetí zúčastnila florbalového turnaje, který pořádá oddíl z Jižního města. Letos se kluci umístili na třetím místě. Fotogalerie.

Halloween 3.-4. listopadu 2012

Halloweenské odpoledne v klubovně, při kterém si každý mohl vyrobit masku, přestrojit se za strašáka, ulovit zombii, vyrobit z kamaráda po slepu mumii a vyzkoušet si několik dalších disciplín. Po večeři už byl připraven strašidelný hrad na jehož konci čekala pro odvážné odměna v podobě lízátka v přestrojení za ducha. Když všichni prošli hradem, bylo na programu promítání filmu Adamsova rodina a pak už jen spánek.

Halloweenská výzdoba
Lízátka-strašidla už čekají na konci hradu
Oběšenec
Halloweenské občerstvení
Jídla byla spousta

Fotky jsou ve fotogalerii a střediskové fotogalerii.

Podzimní prázdniny v Doksech 24. až 28. října 2012

Letošní podzimní prázdniny jsme strávili v Doksech u Máchova jezera. Podnikli jsme několik výletů do okolí. Hned první výlet byl docela dlouhý, protože jsme obešli celé Máchovo jezero. Abychom si druhý den odpočinuli, vyrazili jsme do muzea Čtyřlístku. Sobota byla plná dobrodružství, jelikož od rána sněžilo, a tak byla naše cesta na Bezděz doprovázená neustálým koulováním. Pod hradem jsme zjistili, že je uzavřen a tak jsme si dali horkou polévku a vyrazili zpět. Podvečerní program a večeře byly poznamenány výpadkem proudu, ale večerní diskotéku jsme nakonec stejně zvládli uspořádat. Neděle byla ve znamení stavby sněhuláků a dalších hrátek s pomalu tajícím sněhem.

Pepa
Ondra
Svačina je důležitá
Hlavně tu sušenku nezlomit
Odpočinek na dlouhé cestě

Více fotek ve fotogalerii a ještě více ve střediskové fotogalerii.

Tábor Žlutice 1. až 14. července 2012

Tábor se odehrával v trosečnickém duchu. Vlčata hned první večer ztroskotala na neznámém ostrově. První hry se točily okolo získávání jídla. Vlčata postupně objevovala celý ostrov a dostávala se do kontaktu s dalšími obyvateli ostrova. Nejdříve potkali kanibaly, kteří jim chtěli sníst kapitána, následně pomohli domorodcům-farmářům, od kterých získali obilí. Po nějaké době narazila vlčata také na piráty, kteří je přepadli a chtěli prodat do otroctví. Naštěstí se jim podařilo utéct a zachránit kapitána a další důstojníky. Vlčatům se také podařilo najít a vykopat poklad, který si na ostrově piráti schovali. Na závěr tábora získala vlčata mapu, kudy se dostat do doupěte pirátů. Podařilo se jim doupě najít, piráty přemoci a za nepřízně počasí také odplout na pirátské lodi zpět domů.

Stavba kuchyně
Transport stožáru do tábora
Stavba stanů
Stavba stanů
Už i děti přijely

Více fotek ve fotogalerii a také ve střediskové fotogalerii.

Rádi bychom poděkovali majiteli louky Ing. Josefu Chárovi z Chyše, který nám ve všem vyšel vstříc a bez něj by se letošní tábor nemohl konat.

Předtáborová výprava do Vyhnanic 1. až 3. června 2012

Tahle výprava navazovala na schůzku, na které byla vlčata najata jako posádka obchodní lodi. Na výpravě se všichni přesunuli do přístavu, kde bylo jejich prvním úkolem postavit námořní loď. Před tím si ale každý zkusil pádlování na kanoi, aby pak byl připraven na plavbu na větší lodi.

Když se podařilo v lese najít všechny potřebné díly, začalo se se stavbou lodě. Vedoucí museli vlčatům trochu pomoci, protože šroubování vrutů se klukům moc nedařilo. Nakonec se vše podařilo zvládnout a loď byla postavená. Nejdříve ji vyzkoušeli vedoucí a když loď přečkala plavbu v pořádku, nalodili se kluci a vypluli. Plavba jim šla docela dobře, jen s návratem do přístavu potřebovali trochu pomoct.

Po úspěšné plavbě ještě museli všichni projít výcvikem, kde si vyzkoušeli jak zakotvit loď vhozením kotvy do vody a jak kotvu dostat zpět. Další disciplínou bylo uvazování lodi lodním uzlem. Poslední aktivitou byly lanové překážky, kde si každý vyzkoušel jaké je lezení po provazovém žebříku a po lanech natažených na skutečné lodi.

Další den následovala první obchodní plavba, kdy se vlčatům úspěšně podařilo přivézt barel z druhého břehu rybníka. Pak už si všichni zabalili batohy a vyrazil na cestu domů. Více fotek ve fotogalerii.

Svačina na břehu rybníka
Mytí hlavy za trest
Mytí hlavy za trest
První tréninková plavba
První tréninková plavba

Výprava 21. dubna 2012

Na tuhle výpravu jsme netradičně odjížděli vlakem přímo z Řep a s přestupem v Rudné jsme dorazili do Berouna. Odtud jsme to už měli jen kousek podél řeky k lomu Alkazar, kde jsem po obědě vlčatům prozradili co je čeká. Nejprve jsme vlezli do malé štoly, kde každý dostal chemické světlo a rozdělili jsme vlčata do dvojic. Pak jsme všechny se zavázanýma očima odvedli do vedlejší rozlehlejší štoly, kde je čekalo hledání a plnění úkolů. Když už plnění úkolů trvalo dost dlouho, hru jsme ukončili, všechny vyvedli ven, posbírali poztrácené uzlovačky po podzemí a samozřejmě vyhodnotili hru. Každý dostal sladkou odměnu za odvahu a snahu plnit úkoly. Následovalo už jen krátké blbnutí a cesta na vlak do Srbska, odkud jsme odjeli zpátky do Prahy. Více fotek ve fotogalerii.

Pozor na užovky!
Mňam
Soustředěná práce s nožem
Jedna vedoucí se během hry nudila
Vyhodnocování podzemní hry

Výprava 17. března 2012

S vlčaty jsme se vydali na rozhlednu Pepř nedaleko Jílového u Prahy. Vlakem jsme dojeli do Jílového odkud jsme šli kolem Žampašského viaduktu až na vrchol Pepř, kde jsme se pokochali výhledy do okolí a také našli stádo ovcí na nedaleké pastvině. Ihned jsme se za nimi vydali aby je vlčata pořádně prohnala. Pak už jsme se vydali na cestu do Luk pod Medníkem odkud nám jel vlak zpátky do Prahy. Více fotek ve fotogalerii.

Odpočinek u potoka
Ovce na které se vlčata vrhnou
Odvážná ovce se blíží k vlčatům
A už utíkají
Společná fotka

Výprava 28. ledna 2012

Konečně začalo být alespoň trochu zimní počasí a tak jsme se vydali na letošní první výpravu. Vlakem jsme dojeli do Vraného nad Vltavou a odtud jsme šli přes dvě údolí až na hradiště Závist nad Zbraslaví. Tam jsme si zahráli hru, kdy vlčata kradla příšerám barevné papírky z jejich doupěte. Pak jsme sešli do Zbraslavi, odkud jsme po krátké přstávce na dětském hřišti odjeli autobusem zpátky domů. Více fotek ve fotogalerii.

Blbnutí na ledu
Blbnutí na ledu
Příšera si vybírá oběť
Rychle utéct
Honem pryč

O skautingu

5.png

Z našeho programu

2016_07_08 15_26_34.jpg
img_3455.jpg
img_9169.jpg

Junák - český skaut,
10. středisko Bílá Hora Praha, z. s.
Sadová 21, 161 00 Praha 6

logo WOSM

logo SKAUT

logo 10. středisko Bílá Hora