Schůzky se aktuálně konají on-line.           Sledujte oddílový kalendář.

Kapacita oddílu je naplněná a evidujeme kolem 25 zájemců o členství.
To představuje nováčky odhadem na tři roky dopředu... Doporučujeme proto kontaktovat některý z oddílů v okolí, kde může být situace o něco lepší.

Florbalový turnaj 22. listopadu 2014

Kluci se zúčastnili letos již 9. ročníku Krhnaje - florbalového turnaje pořádaného oddílem na Jižním městě. Nakonec se sešlo jen pět vlčat, což akorát stačilo na složení týmu a tak se kluci mohli pustit do soupeření. Turnaje se v kategorii vlčat nakonec zúčastnilo pět týmů, hrál každý s každým, kluky tak čekaly čtyři náročné zápasy bez možnosti střídat. Nakonec se jim podařilo v silné konkurenci vybojovat jedno vítězství a tak se umístili těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Příští rok se snad bude dařit víc a odvezou si i medaile.

Zahájení turnaje
Zahájení turnaje
David v bráně
Matěj na buly
Karkulka v akci

Více fotek ve fotogalerii.

Podzimní prázdniny 24. až 29. října 2014

Na letošní podzimní prázdniny jsme vyrazili do Borovničky nedaleko Dvora Králové. V sobotu jsme měli v plánu porozhlédnout se po okolí a zahrát si několik her, a tak jsme nejdřív hráli různé běhací a skákací hry a pak taky ZOO, při které se týmy snažil dát dohromady všechny zvířata podle daného seznamu, v tom jim ale bránili pytláci. V neděli jsme se vydali na celodenní výlet jehož cílem bylo pole, na kterém jsme hledali acháty. Cestou jsme si nemohli odpustit lezení po balících slámy a také večerní blbnutí se senem. V pondělí nás čekaly opět hry v okolí Borovničky, hráli jsme rybičky, chobotničky, želvičky a pak ještě hru, při které se předváděla zaklínadla podle předem daného návodu. V úterý jsme se vydali na druhý celodenní výlet na hrad Pecka a cestou samozřejmě hráli medvědy a partyzány. Den jsme zakončili večerní diskotékou. Ve středu nám zbyl čas již jen na několik krátkých her, a pak už jsme museli balit a vydat se na cestu zpět.

Pešek
Pešek
David je chycen
Přeskakování laťky
Přeskakování laťky

Fotogalerie, více fotek ve střediskové fotogalerii.

Tábor Žlutice 29. června až 12. července 2014

Jak se vlčata dozvěděla na předtáborové výpravě, čekal je výcvikový tábor elitní britské výsadkové jednotky v době druhé světové války. Náplní první části tábora byl proto výcvik nejrůznějších dovedností potřebných pro přežití na nepřátelském území. A tak se kluci učili mapovat okolí tábora včetně výroby trojrozměrné mapy. Prošli si tréninkem přežití, kdy se skrývali před nepřítelem a zároveň si museli uvařit oběd. Nemohla chybět ani střelnice a to jak střelba na cíl, tak souboje na dva kroky a jeden výstřel. Došlo i na boj z blízka pomocí nožů - obarvených klacků, aby byl vidět zásah soupeře. Samozřejmostí byla i výuka zdravovědy pro pomoc zraněnému členu jednotky. Kluky také čekal parašutistický výcvik včetně výroby padáků a v neposlední řadě také záchrana parašutisty. Když úspěšně splnili i cvičný noční výsadek, kdy se měli pouze podle naváděcích majáků a bez baterek dostat zpět do tábora, mohly být vysazeni na nepřátelském území.

Tam je čekal pro začátek průzkum nepřátelského území a linie opevnění. Hned ve druhém bunkru, který našli, se jim podařilo najít přísně tajné dokumenty o raketě V-2 a jejím rozmístění. Proto se s nimi okamžitě vydali na cestu zpět do tábora.

Vzhledem k nepřízni počasí byl další výcvik omezen jen na střelecké soutěže. Když se počasí alespoň trochu umoudřilo, byli kluci opět vysazeni na nepřátelském území, tentokrát s důležitým úkolem zničit raketu. To se jim nakonec úspěšně podařilo a tak se mohli s dobrým pocitem po splněném úkolu vrátit zpět do tábora. Následovalo už jen balení přerušované častým deštěm, který nám překazil i závěrečný oheň, a tak jsme si alespoň zazpívali u kytar v kuchyni.

Ač nám počasí chvílemi moc nepřálo, nakonec jsme se z tábora vrátili všichni celkem suší a hlavně plni zážitků.

Rádi bychom poděkovali majiteli louky Ing. Josefu Chárovi z Chyše a panu Pekárkovi, kteří nám ve všem vyšli vstříc a bez nich by se letošní tábor nemohl konat.

Stavba kuchyně
Stavba kuchyně
Odchod na vlak
Vykládání podsad
Výroba trojrozměrné mapy

Fotogalerie, více fotek ve střediskové fotogalerii.

Výprava k Srbsku 7. června 2014

K téhle výpravě jsme se snažili vlčatům sdělit co nejméně informací, jelikož se na ní měli konečně dozvědět, v jakém duchu se ponese letošní tábor. Vlakem jsme dojeli do Berouna, odkud jsme se vydali směrem na Srbsko. Cestu nám zpestřilo pozorování čápa černého, který na protějším břehu chytal ryby. Asi 1,5 km před Srbskem je nepoužívaný lom, ve kterém jsme si dali přestávku na oběd. Během oběda se většina vedoucích vytratila připravit hru v místní volně přístupné podzemní štole. Když bylo vše připraveno, rozdělili jsme kluky do čtyř týmů, zavázali jim oči a odvedli je do podzemí. V temné chodbě jsme jim rozvázali oči a prozradili jim příběh. Dozvěděli se, že jsou Britští vojáci zajatí v podzemní pevnosti v Německu a jejich úkolem je dostat s zpět do Británie. Prvním úkolem bylo najít si světlo, aby se mohli lépe pohybovat v podzemí. Pak měli najít výbušniny a k nim i časovače, aby mohli zničit radiostanici a archiv plný důležitých dokumentů. Potřebovali také najít tři klíče, pomocí nichž se mohli dostat z pevnosti ven. Plnění těchto úkolů jim ztěžovali pohybující se německé stráže. Před nimi se bylo třeba ukrýt a schovat světlo. Všem týmům se úkoly podařilo splnit a dostali se bez větších problémů ven z pevnosti. Po skončení hry si kluci prolezli štolu už s pořádným světlem a zašli se podívat i do dvou menších v okolí. Pak jsme se již vydali na cestu do Srbska odkud nám jel vlak domů. Na nádraží se kluci dozvěděli, že se jako jednotka osvědčili a jsou povoláni do výcvikového tábora elitní výsadkové jednotky, kde je čeká náročný výcvik a následně plnění nejrůznějších úkolů - to je bude čekat na táboře.

Výprava k Jílovému u Prahy 17. května 2014

Na výpravu se nás sešlo jen poměrně málo - šest vlčat a dva vedoucí. To nás ale neodradilo a tak jsme vyrazili na nádraží a pak vlakem do Prosečnice, odkud jsme začali stoupat Vlčí roklí vzhůru. Cestu jsme si krátili lezením po kamenném poli, kde se vlčata také zkoušela nepozorovaně proplížit k Požerákovi. Nejblíž se dostal Fanda, kterého ale v závěru prozradily blonďaté vlasy. Dál jsme pokračovali až na Panskou skálu, kde jsme si dali zasloužený oběd a odpočinuli si před další cestou do Jílového. Cestou jsme hráli zmizík a na medvědy, málokdo se ale před medvědem ukryl dost vysoko. Asi v polovině cesty do Jílového nás přepadl déšť a už se nás nepustil, a tak jsme spěchali na nádraží abychom zmokli co nejméně. Jelikož jsme měli do odjezdu vlaku dost času, dali jsme si tu čaj a párek v rohlíku. To kluky postavilo na nohy a tak ve vlaku místo spánku blbli, naštěstí jsme tam byli prakticky sami, tak to nemělo komu vadit.

Čarodějnice 26. dubna 2014

Letošní čarodějnice se nesly v duchu ztroskotání čarodějů na opuštěném ostrově a tomu také odpovídaly jednotlivé disciplíny. První hrou byl transport lodě ke břehu, bohužel se ukázalo, že má ve dně díru. To ale všichni zjistili až když na ní pluly a zastihla je bouřka. Proto bylo potřeba se rychle v rámci týmu svázat, aby se nikdo neztratil. Další hrou bylo hašení požáru lodě pomocí lahve. Všichni z toho byli vyhladovělí a tak se pustili do čtyř přesnídávek a při tom museli správně odhalit jednotlivé příchutě. Nebyla to žádná velká dobrota a tak nastal čas na potápění a lovení ryb a mušlí z moře. Z počátku to nikomu moc nešlo, ale nakonec se ze všech stali zkušení potápěči. Poslední hra spočívala v kradení jídla orangutanům. Pak už nastal čas na vyhlášení Miss a Missáka a mohlo se začít s upalováním čarodějnice a později i buřtů.

Jonáš
Čarodějnice
Transport lodě
Transport lodě
Fanda

Více fotek ve fotogalerii a ještě více ve střediskové fotogalerii.

Výprava do Divoké Šárky 29. března 2014

Tentokrát jsme se na výpravu nevydali moc daleko a vyrazili jsme jen do Divoké Šárky. Cestu jsme měli naplánovanou jen krátkou a proto byla spousta času na hraní nejrůznějších her. Cestou jsme hráli zmizík a na medvědy, zahráli jsme si i kradení ocásků a samozřejmě nemohlo chybět blbnutí na hřišti, kde jsme si vyzkoušeli jaké to je spěchat na vlak skrz dav turistů. V poledne jsme dorazili k ohništi, kde jsme si všichni opékali buřty. Oběd jsme měli zpestřený přítomností psa, který se nás snažil o buřty připravit. Většina z nás se naštěstí ubránila, a tak jsme se najezeni mohli vydat na další cestu. Ještě jsme se zastavili na několik her, společně se vyfotili a pak už vyrazili na autobus na cestu zpět.

Na hřišti
Běh na vlak přes překážky
Běh na vlak skrz turisty
Běh na vlak skrz turisty
Běh na vlak skrz turisty

Více fotek ve fotogalerii.

Výprava k Nižboru 18. ledna 2014

Na výpravu se nás sešlo jedenáct, z toho osm vlčat a tak jsme mohli vyrazit na nádraží a pak vlakem až do Nižboru. Odtud jsme se vydali údolím Vůznice směrem ke zřícenině Jinčov. Cestou jsme potkali několik zamrzlých rybníčků a zkoušeli pevnost ledu, ale jen pomocí kamenů a klacků. Bohužel se nám podařilo trochu zabloudit a tak jsme nedošli až ke zřícenině a cestu jsme si trochu zkrátili. Takže se budeme muset na hrad vypravit někdy v budoucnu ještě jednou. Na zastávku vlaku ve Žloukovicích jsme dorazili asi o hodinu dřív a tak jsme si čekání na vlak krátili mimo jiné skákáním přes švihadlo a přetahováním. Cesta vlakem zpět nám rychle utekla a tak jsme byli brzo v teple domovů.

O skautingu

4.png

Z našeho programu

img_1915.jpg
img_3577.jpg
img_5454.jpg

Junák - český skaut,
10. středisko Bílá Hora Praha, z. s.
Sadová 21, 161 00 Praha 6

logo WOSM

logo SKAUT

logo 10. středisko Bílá Hora